Litobratřice - Vedrovice

Litobratřice - Vedrovice 2:1 (1:0)

Branky: 15. Laczko, 89. Chromý

12.4.2009 Litobratřice. Lopatov vezoucí se na vítězné vlně z posledních zápasů, chtěl na domácím hřišti před vynikajícími diváckou kulisou protáhnout svoji vítěznou šňůru na 4 vítězná utkání v řadě. V cestě jim mělo stát mužstvo z Vedrovic. Jenže už v 15 minutě domácí ukázali, že jejich jarní forma není náhodná. Mondek si na levé straně zpracoval balon a poslal krásně po zemi Kaprovi, který si nikým nerušen mohl vybrat, kam míč brankáři napálí a vybral si náramně! Prvním gólem zápasu poslal domácí do vedení, což nenechalo chladné domácí fanoušky, kteří mu za jeho branku náležitě poděkovali. Kapr však neztrácel chuť. O chvíli později zase způsobil závar před hostující brankou. V celém zápase, především však v první půli, v naší obraně jezdil neomylný Kačena Express, který odvracel balony od branky a fantastickým způsobem odstavoval hostující útočníky od balónů. Do první vážnější situace se dostali i hosté, ale jejich přímý kop brankou neskončil.

Po 45. minutách se šlo tedy do kabin za stavu 1:0. Do druhé půli nastoupila stejná sestava jako na začátku zápasu a první náznak šance přišel o chvíli později, když  Bárt zkoušel vystřelit z dálky, ale blíže k jeho střele měli spíše cestující na pravidelné letecké lince Miroslav – Drnholec, než hostující brankář. Poté naše mužstvo viditelně polevilo. Hosté se po několika neshodách v naší obraně dostali do šance, jenže finální střela skončila nad brankou. Tato akce naše hráče probudila. Gól visel ve vzduchu po přímém kopu Jirky. Brankář jeho střelu vyrazil přímo ke Kaprovi, který místo odkryté branky trefil ležícího brankáře. O několik minut později hostující hráč předvedl na středovém kruhu nefotbalový zákrok na Jirku Kubíčka, který skončil po jeho knock outu ležet na zemi. Jury se však zastal Kaštan, který mu tímto asi chtěl poděkovat za to, že mu Jura před každým zápasem nachystá jeho dres s číslem 15. Hosté ukázali i svoji fotbalovou stránku, když vyrovnali na 1:1. Jejich cesta ke gólu nebyla jednoduchá i když mohla být, kdyby hostující  10. nepochopitelně neminula prázdnou bránu, jenže další hostující hráč nepovedenou střelu vrátil před branku, poté co už naše obrana tuto akci vypustila  a dala tak šanci útočníkovi složit reparát a ten se napodruhé bohužel nemýlil.  Jako trenérský majster štich se ukázalo střídání Lukáče Ch. za Kaštana. Nejprve po Mirovým promáchnutí se hostující hráč řítil na golmana, ten však jeho střelu skvěle vyrazil, ale pouze zpět k útočícímu hráči, který mohl skórovat, kdyby mu jeho šanci Lukáš fantastickým skluzem nepřekazil! Avšak jeho nejzářivější chvíle měla přijít o chvíli později. Časomíra ukazovala 89. minutu, když si Lukáš po nenápadném faulu na půlící čáře postavil míč k přímému kopu. Míč napálil do pokutového území a s pomocí lopatovského drnu dopravil míč do sítě plachtícího golmana a rozhodl tím o osudu utkání! Hosté se snažili zápas ještě zdramatizovat, ale jejich tlak branku nepřinesl a tak TJ Sokol Litobratřice mohl slavit 9 bod ze tří jarních utkání.